Оцифровка стародавнього літопису

“Літопис села Карпилівка”, написаний в 1895 році місцевим священиком Феофілактом Кошпаневичем – один з небагатьох вцілілих церковно-парафіальних описів, які створювалися за ініціативи Волинського церковно-археологічного товариства наприкінці 19-го століття (посилання на детальний опис Літопису і ініціативи: https://goo.gl/EfAJ9a)

Докладніше

Оскільки літопис досить старий і написаний до реформенною формою російської мови, то в школі його лише побіжно демонструють дітям, читаючи лише обрані уривки. Хоча він має велику цінність для громади села, бо містить описи побуту, традиції предків сучасників.

Тому, продовжуючи ініціативу “Карпилівка Онлайн” (karpylivka.rv.ua), і за сприяння вчителя історії Тетяни Миколаївни Степанець, директора місцевої школи Володимира Васильовича Галушко та допомоги Назарія Юрійовича Мартинюка, Ярославу Щевичу вдалося доставити рукопис на оцифрування в “Цифрову Країну”.

“Приємно здивувала швидкість проведення робіт та їх якість. 35 сторінок Літопису перевели в цифровий формат лише за одну годину! При цьому вартість робіт виявилася доступною і близькою до вартості квитків до Києва. Завдяки електронному формату, робота над рукописом буде більш швидкою. Далі ми плануємо опублікувати оригінал рукопису в мережі, перекласти його на українську та перевидати за кошти Програми підтримки книговидання, сприяння книгорозповсюдженню та популяризації історичних досліджень у Рівненській області для використання на шкільних уроках і поширення в музеях” – говорить Ярослав.

Літопис села Карпилівка (Сарненський район)

[згорнути]

Партнери

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Call Now Button