Електронний архів української друкованої преси

Компанія “Цифрова Країна” та Центральна Наукова Бібліотека ХНУ імені В.Н. Каразіна, за підтримки Українського культурного фонду розпочинають проект по розробці електронного архіву української друкованої преси.

Ресурс надасть безкоштовний доступ до періодики, що видавалися на території України, з єдиного інтерфейсу та можливість повноцінного пошуку по текстам історичних газет та періодичних видань.

Докладніше

Завдання проекту — об’єднати інтернет-ресурси бібліотек та архівів для тих, хто цікавиться українською історією та періодикою різних часів.

Метою даного проекту є підтримка бібліотек з метою сприяння демонстрації цінностей архівів періодичних видань та їх широкому використанню.

Проект буде доповнювати вже існуючи електронні каталоги українських бібліотек та архівів. Джерелами ресурсу є бібліотечні, архівні та музейні фонди партнерів.

Періодика завжди була наймасовішим і найдоступнішим видом друку, що активно впливає на життя суспільства, на хід соціальних подій. Завдяки регулярному, систематичному виходу номерів, газета продовжує жити, відображаючи на своїх шпальтах різноманітні, найбільш значні явища та події в житті суспільства – політичні, соціальні, економічні, культурні. На сьогодні газети і журнали є важливою частиною фондів наукових, університетських та міських бібліотек, що використовуються для різних категорій читацьких запитів: наукових, інформаційних, культурних, освітніх та ін.

Актуальність проекту полягає в можливості та перспективі надійно зберегти доступ до історичних даних нашої культурної спадщини. В світовому контексті цей крок буде компонуватись із вже існуючою тенденцією створення газетних онлайн-архівів, особливо в країнах Європи.

[згорнути]

Партнери

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Call Now Button